Kompatibilné náplne do tlačiarne

Prečo doporučujeme kupovať kompatibilné náplne do tlačiarne? Síce nebudete mať náplň priamo od výrobcu a tlač bude o niečo menej kvalitná, tak ušetríte až niekoľko desiatok eur. Kompatibilné náplne bývajú niekedy až o 50% lacnejšie, než originálne a pritom medzi nimi nie je až taký priepastný rozdiel. Preto ak chcete ušetriť nejaké tie peniaze na vašom tonery, tak voľte kompatibilný.

Kompatibilné náplne do tlačiarní sú veľmi podobné originálnym náplniam, avšak kompatibilné náplne nepochádzajú od výrobcu tlačiarne, ale vyrába ich iná spoločnosť. Ich najväčšou výhodou je cena. V porovnaní s originálnou náplňou je kompatibilná cenovo dostupnejšia a aj preto je na trhu najviac žiadaná. Má však aj svoje nevýhody. Tlačiareň netlačí až tak kvalitné snímky, dokumenty a občas sa zvyknú zaseknúť. Ďalšou nevýhodou je, že kompatibilná náplň sa nemusí vždy zhodovať s vašou tlačiarňou. Nestáva sa to príliš často, ale možné to je. Pri kúpe kompatibilnej náplne si preto dávajte pozor na to, či má náplň čip. Potom je to v poriadku.

Často krát sa dá ušetriť aj na tom, akým spôsobom, a čo tlačíte. Porozmýšľajte akým spôsobom je možné ušetriť. Niekde je možné použiť tenšie písmo alebo menej farby. Snažte sa náklady na tlač minimalizovať už v počítači a vy tak môžete ušetriť nemalé peniaze.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.