Užijte si léto na plážích Chorvatska

Chorvatsko je bezesporu nejoblíbenější letní destinací českých turistů. Přijíždějí sem jak rodiny s dětmi, tak mladí Češi hledající ideální místo pro svou letní dovolenou. Chorvatské pobřeží se táhne v délce cca 1 780 km a nabízí desítky kvalitních turistických letovisek. Výběr je tedy opravdu velmi pestrý. Naleznete zde malá, domácká, letoviska s příjemnou rodinnou atmosférou a menšími apartmány a penziony, stejně jako rušná moderní střediska s luxusními hotely a pestrým kulturním životem. Záleží pouze na vás, jak si představujete svou ideální dovolenou – zda se má jednat o klidné místo, nebo se chcete raději bavit.

Oblíbená letoviska Chorvatska

Chorvatské pobřeží lze rozdělit do několika podoblastí dle jejich lokalizace. Jsou jimi Severní, Střední a Jižní Dalmácie. Severní Dalmácie je mezi Čechy velmi oblíbená, protože je k nám nejblíže. V této oblasti máte k dispozici například letoviska Vodice, Šibenik, Biograd na Moru, Zadar nebo Pakoštane. Ve Střední Dalmácii, která navazuje na Severní Dalmácii, máte k dispozici například letoviska Split, Omiš, Mimice, Drvenik, Tučepi, Podgora, Gradac nebo Brist. A v nejjižnější části chorvatského pobřeží, která nese příznačně jméno Jižní Dalmácie, můžete navštívit letoviska, jako jsou Slano, Trsteno, Dubrovík, Drače, Mali Stromi, Lovište apod.

Všechna tato letoviska jsou pohodlně dostupná vlastním vozem, což je také jeden z hlavních důvodů, proč je o dovolenou v Chorvatsku tak velký zájem. Navíc je zde velké množství Čechů a bez problémů se zde domluvíte i bez znalosti cizího jazyka (který je ovšem samozřejmě výhodou). Přestože čeština zde naprosto postačuje. Pokud vás omrzí lenošení na pláži, svou dovolenou si můžete zpestřit také výlety za hranice turistického letoviska – Chorvatsko je velmi bohaté na přírodní i kulturní zajímavosti a vy se tak můžete těšit na výlety plné skvělých zážitků. Prohlédněte si aktuální zájezdy do Chorvatska a užijte si léto přesně dle vašich představ! Aktuální nabídku zájezdů naleznete například na webu srovnávače zájezdů NewTravel.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.