Léto na ostrově Thassos v Řecku

Ostrov Thassos je opravdovou oázou rozkládající se v Egejském moři. Bujná vegetace se zde snoubí s písečnými plážemi, azurově modrým mořem a romantickými zátokami, které jsou jako stvořené pro ničím nerušené chvíle s vašimi blízkými. Ostrov Thassos se pyšní také krásnými městy s typicky řeckou architekturou, ale jsou v nich patrné také prvky, které po sobě zanechali Římané, Benátčané i Turci. Zájem o tento ostrov byl opravdu velký, díky faktu, že se zde těžilo zlato a mramor, takže dnes můžete obdivovat rozmanité kulturní památky, které jsou připomínkou pestré historie ostrova Thassos.

V současnosti je ostrov Thassos jedním z nejkrásnějších ostrovů Řecka, který je hojně vyhledáván turisty z celého světa, aby zde prožili nevšední letní dovolenou v Řecku. Tento ostrov je znám především svou nádhernou přírodou a příjemným klidem, který vám umožní dopřát si dovolenou plnou odpočinku a načerpat nové síly a zážitky, o které zde rozhodně nebudete mít nouzi. Láká- li vás dovolená na ostrově Thassos, pak navštivte webové stránky srovnávače zájezdů New Travel.cz, kde můžete porovnat aktuální zájezdy na Thassos od desítek renomovaných cestovních kanceláří, včetně aktuálních slev a last minute zájezdů.

Výlety po ostrově Thassos

Povrch ostrova Thassos zaujímá pouhých 379 km2, díky čemuž můžete během své dovolené na Thassosu navštívit opravdu velké množství zajímavých míst v kterékoliv části ostrova. Rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu hlavního města Limenas, neboli také Thassos, které se rozkládá na severním pobřeží ostrova. Dominantou tohoto města jsou zejména četné kulturní památky, jako je například kamenné divadlo pocházející z dob Antiky, tržiště Agora či chrám boha Apollóna.

Dalšími zajímavými místy, která jsou ideální pro výlety po ostrově Thassos, jsou například mramorové města Limeria a Potos, lomy, archeologická naleziště, krásná přímořská města či horské vesničky, v nichž se můžete seznámit s tradičním životem na ostrově.

Pláže ostrova Thassos

Přestože je řecký ostrov Thassos místem plným kulturních zajímavostí, jeho největším lákadlem je panenská příroda a nádherné pláže lemující téměř celé pobřeží v délce 100 kilometrů. Většina těchto pláží je pokryta jemným pískem a sestup do moře je pozvolný, což je ideální zejména pro rodiny s menšími dětmi.

Mezi nejkrásnější pláže ostrova Thassos patří bezesporu pláže letoviska Alyki, Chrissi Amoudia, Livadi, Astris, Limenaria Paradise, Pefkari a Stelakis. Každá z těchto pláží má svůj osobitý charakter. Některé, jako je Alyki a Limenaria, jsou ideálními místy pro klidný odpočinek, jiné zase pro vodní sporty a zábavu, například Astris. Je pouze na vás, kterou pláž zvolíte.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.